BRC494 Ēku rekonstrukcija un restaurācija

Tematiskā joma Būvniecība
Struktūrvienība Civilo ēku būvniecības katedra
Mācībspēks Kārlis Kostjukovs, Juris Kaurāts
Anotācija Studiju priekšmets Ēku rekonstrukcija un restaurācija ietver plašu zināšanu apjomu, sniedzot ieskatu esošu ēku raksturīgākajās problēmās un to iespējamajos risinājumos..
Priekšmets ir sadalīts divos posmos, no kuriem pirmais ir lekciju cikls ar teorētiskās bāzes apskats, būvnormatīvu piemērošana rekonstrukcijai un studentu darbs grupās, izstrādājot un aizstāvot auditorijas priekšā iepriekš uzdotās semināru tēmas. Otrais posms ir praktiskie darbi ar studiju darba izstrādāšanu un studentu gala pārbaudi eksāmena veidā. .
Studiju procesā iespēju robežās tiek piesaistīti nozares profesionāļi, kuri sniedz plašāku ieskatu rekonstrukcijas un restaurācijas procesa norisē un problēmās, ar kurām tie saskārušies reālos objektos..
Mācību procesā studentiem tiek demonstrēti vizuālās informācijas materiāli, tādi kā procesu grafiki, bildes no rekonstrukcijas gaitas, izstrādātu rekonstrukcijas projektu detaļas..
1. Iepazīstināt studentus ar ēku fiziskās nolietošanas un morālās novecošanas apzināšanu un izvērtēt to iespējamās sekas; 2. Sniegt zināšanas par ēku rekonstrukcijas un restaurācijas pamatprincipiem; 3. Sagatavot studentus darbam komandā un veicināt patstāvīgi pieņemt dažādus risinājumus studiju darba ietvaros;
Orientējas rekonstrukcijas un restaurācijas pamatjēdzienos un teorijā - Eksāmens ar atzīmi par patstāvīgo darbu semināros. Kritērijs: spēja orientēties tehniskajos risinājumos.
Apgūtas teorētiskās zināšanas, spēja orientēties nestandarta risinājumos un grafiski atrisināt definētās problēmas. - Eksāmens ar atzīmi. Kritērijs: studenta teorētiskās zināšanas un prakstiski apgūtās iemaņas.
Priekšzināšanas Sekmīgi studiju rezultāti, izpratne par ēkas pamatelementiem, patstāvīga iepazīšanās ar priekšmeta tēmu pirms lekcijām

2019/2020 gada rudens semestris
RBCB0 3. kurss, 1+2+3+4 grupa
1 Lekc. K.Kostjukovs Ķīpsalas 6b-300 4 16.30 - 18.05 * * * * * * * * * * * * * * * *