TDM301 Automatizētas projektēšanas un konstruēšanas sistēmas pamati

Kods TDM301
Nosaukums Automatizētas projektēšanas un konstruēšanas sistēmas pamati
Statuss Obligātais/Obligātais izvēles; Brīvās izvēles
Līmenis un tips Pamatstudiju, Profesionālais
Tematiskā joma Mehānika, mašīnzinības, mašīnu un aparātu būvniecība
Struktūrvienība Aeronautikas tehnoloģiju katedra
Mācībspēks Aleksandrs Urbahs, Sergejs Kuzņecovs
Anotācija Automatizētas projektēšanas un konstruēšanas pamati Solid Works, Unigraphics, PRO\Engineer sistēmu vidēs. Detaļu un mehānismu automatizētas projektēšanas sistēmas. Mašīnbūves mezglu un montāžas elementu konstruēšana. Detaļu un rasējumu veidošana. Stiprības un termisko spriegumu datorizētās analīzes pamati..
Priekšmeta mērķis ir sniegt pamatzināšanas par automatizētās projektēšanas metodēm un par transportmašīnu konstrukciju datoranalīzi. Pēc priekšmeta apgūšanas studenti pratīs uzprojektēt dažādas sarežģītības pakāpes transportmašīnu detaļas vai arī konstrukcijas un būs kompetenti veikt šo izstrādājumu izturības pārbaudi daudzveidīgos slogojumos.
Spēj orientēties mūsdienīgu automatizēto projektēšanas sistēmu tendencēs un vispārīgās attīstības konstruktīvajās un tehnoloģiskajās perspektīvās. - Laboratorijas darbs ar aizstāvēšanu un eksāmens.
Studentam ir pamatzināšanas par augstāka līmeņu CAD programmatūru. - Laboratorijas darbs ar aizstāvēšanu un eksāmens.
Students prot radīt trīs dimensiju detaļas, radīt detaļas no virsmām (izmantojot virsmas). - Laboratorijas darbs ar aizstāvēšanu un eksāmens.
Students ir spējīgs veikt konstrukcijas stiprības aprēķinu, konstrukcijas pārvietojumu analīzi izmantojot augstāko līmeņu CAE programmatūru. - Laboratorijas darbs ar aizstāvēšanu un eksāmens.
Priekšzināšanas Transportmašīnu tehnoloģiju institūta tehniskā bāze, datorklase

2019/2020 gada rudens semestris
RMCL0 2. kurss, 1 grupa
1 Lekc. Docents S.Kuzņecovs Lomonosova 1A k-1-205 3 14.30 - 16.05 * * * * * * * * * * * * * * * *